چرا شما به یک سایت خوب نیاز دارید

توسط محسن روح الامین 2 سال agoهیچ نظری ثبت نشده
ماهان  /  طراحی سایت  /  چرا شما به یک سایت خوب نیاز دارید
طراحی سایت

اکثر صاحبان کسب و کار، کماکان با استفاده از شیوه‌های سنتی، به دنبال تبلیغ و جذب مشتریان جدید و فروش محصولات یا خدمات خود هستند. اما در دنیایی که اکثر مشتریان بالقوه بیشترین زمان خود را در اینترنت سپری می‌کنند؛ شیوه سنتی بازاریابی و فروش، یک استراتژی مخاطره آمیز محسوب می‌شود….

چرا شما به وب سایت خوب نیاز دارید؟

اکثر صاحبان کسب و کار، کماکان با استفاده از شیوه‌های سنتی، به دنبال تبلیغ و جذب مشتریان جدید و فروش محصولات یا خدمات خود هستند. اما در دنیایی که اکثر مشتریان بالقوه بیشترین زمان خود را در اینترنت سپری می‌کنند؛ شیوه سنتی بازاریابی و فروش، یک استراتژی مخاطره آمیز محسوب می‌شود.

بهره برداری از فضای وب به عنوان یک ابزار مهم در تجارت بسیار حایز اهمیت میباشد. حتی آن دسته از کسب و کارهایی که خود را در زمینه تجارت سنتی موفق می‌دانند باید به این مهم توجه ویژه ای داشنه باشند. اینترنت یکی از بسترهای مناسب کسب و کار است که روز به روز بر کاربران آن افزوده می‌شود و می‌تواند نقش مهمی در ایجاد روابط تجاری موفق ایفا نماید. از همین رو طراحی یک وب سایت مناسب، اولین گام در جذب مشتریان جدید در بازاریابی اینترنتی است

به اطلاع رسانی جدید روی بیاورید

روشهای جدید تبلیغات

یک وب‌سایت را می‌توان با یک کاتالوگ مقایسه نمود. کاتالوگ می‌تواند شامل تصاویر و متون باشد اما سایت می‌تواند از تصاویر، متون، فیلم، صوت و یا انیمیشن نیز بهره بگیرد؛ بنابراین امکان اطلاع‌رسانی جامع با محتوایی جذاب‌تر رابه ما و مخاطب می‌دهد.

توجه نمایید بروشور و کاتالوگ شما فقط به دست افراد محدودی میرسد و آن را مشاهده و در اکثر مواقع از بین رفته و همیشه در دسترس نیست.در صورتیکه وب سایت شما همیشه و در همه جا در دسترس بوده همان کاتالوگ سنتی را هم میتوانید به صورت یک فایل دیجیتال برای استفاده عموم و بدون هیچگونه هزینه چاپ مجدد در اختیار مخاطبین بیشتری قرار دهید.

بنابر این امکان اطلاع رسانی جامع با محتوایی جذاب تر را می دهد. همچنین هزینه یک سایت به مراتب کمتر و مقرون به صرفه تر از یک کاتالوگ است. زیرا برای طراحی، چاپ و انتشار هر نسخه از کاتالوگ نیاز به هزینه است اما برای یک سایت فقط کافیست هزینه ای بسیار پایین برای طراحی و نگهداری آن پرداخت شود و بعد از آن در طول سایت هزاران و یا میلیونها کاربر می توانند بارها و بارها از آن بازدید کنند.

صاحبان و مدیران یک وب‌سایت با ورود به عرصه تجارت الکترونیک و می‌توانند از قابلیت‌های متعدد این حوزه نظیر تبلیغات اینترنتی، تبلیغات در موتورهای جستجو، تبلیغات کلیکی و تبادل بنر و لینک استفاده نمایند و در نوع تبلیغات خود تنوع ایجاد نمایند..

گستردگی حوزه بازاریابی خود را افزایش دهید

بازاریابی را به کهکشان خود توسعه دهید

موتورهای جستجو بدون دریافت هزینه  کار بازاریابی ما را انجام می‌دهند؛ زمانی که فردی به دنبال اطلاعاتی در مورد خدمات و یا محصولات سایت شما باشد، این موتورها فرد را به سمت سایت شما هدایت می‌کنند.

زمانی که شما از روش های سنتی بازاریابی استفاده می کنید، به نحوی باید در تماس مستقیم با مخاطبان خود باشید. اگر در نمایشگاه شرکت می کنید فقط به افرادی دسترسی دارید که به نمایشگاه مراجعه می کنند، اگر  از تبیلغات چاپی استفاده می کنید، فقط به مشتریانی دسترسی دارید که در آن دوره زمانی نشریات مورد نظر شما را خریداری و مطالعه می کنند،  حتی اگر هزینه های میلیاردی تلویزیون را بپذیرید و در تلویزیون تبلیغ  کنید باز هم فقط به افرادی خاص دسترسی دارید. ولی زمانی که شما در اینترنت هستید، هر کسی که به دنبال محصول مورد نظر خود می گردد به شما می تواند دسترسی پیدا کند.

در واقع دیگر شما به سراغ مشتری نمی روید. مشتری به سراغ شما می آید. هر وب‌سایت همواره با متقاضیان اطلاعات و محصولات فقط یک کلیک فاصله دارد و در تمامی ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل نیز فعال است

محدودیت فاصله را از میان بردارید

فاصله-را-از-میان-بردارید

باید توجه داشت که امروزه یکی از ملزومات فعالیت بدون مرز، ایجاد یک وب‌سایت است. به کمک وب‌سایت می‌توان با افرادی خارج از مرزهای شهر و استان، و حتی کشور به سهولت در ارتباط بود و به معرفی خدمات و محصولات خود پرداخت. میزان سودآوری و درآمدزایی سایت‌ها به نوع سایت و اهداف آن بستگی دارد. البته میزان فعالیت صاحبان سایت‌ها و به روز رسانی و رسیدگی به آن‌ها نیز اهمیت دارد.  امروزه شرکت‌ها و افراد بسیاری هستند که فقط از طریق سایت فعالیت می‌کنند و عمده درآمد آن‌ها از طریق سایت و مشتریان آنلاین میباشد.

شما با داشتن یک سایت به راحتی می توانید وارد عرصه تجارت الکترونیک شوید و امکان استفاده از قابلیت های تجارت الکترونیک برایتان به وجود می آید. از مهمترین این قابلیتها می توان به تبلیغات اینترنتی، تبلیغات در موتورهای جستجوگر، تبلیغات کلیکی و تبادل بنر و لینک اشاره کرد.

شاید شما اینگونه نباشید ولی با اینحال حتما از طریق سایت راحتتر می توانید اطلاعات خود را به مشتری نشان دهید، اعتبار خود را نزد مشتری افزایش دهید و راه را برای مذاکرات بعدی آسانتر کنید.

همیشه در دسترس هستید

همیشه-در-دسترس-باشید

زمانی که شما استراحت می کنید، سایت شما در حال صحبت با مشتریان است. وب سایت همواره و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی روزهای تعطیل نیز فعال و در دسترس کاربران و مشتریان است.

مشتریان برای مطالعه در مورد نیازمندی های خود ممکن است هر ساعتی از شبانه روز و در هر روز از روزهای هفته به جستجوی تامین کنندگان بپردازند. به ویژه مدیران اغلب برای ایده یابی یا تامین نیازهای شرکت، ساعاتی خارج از ساعات اداری گشت و گذاری در اینترنت انجام می دهند تا بتوانند اطلاعات دست اول کسب کنند و برای مذاکرات و خرید آمادگی داشته باشند. اگر شما یک وب سایت خوب داشته باشید، نظر مشتریان خود را در بهترین ساعات مشتری (ساعت استراحت) جلب می کنید. در این صورت حتما شما برای مشتری بالقوه خود اولین گزینه محسوب می شوید.

این در حالی است که اگر شما وب سایت قابل قبولی نداشته باشید، عملا این فرصت را در اختیار رقبای خود قرار می دهید.

دسته بندی:
  طراحی سایت
این نوشته به اشتراک گذاشته شد 0 بار
 000

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست دمو | نظام پیشنهادات | مدیریت جلسات | طراحی سایت | شبکه اجتماعی سازمانی