تولید محتوا برای بازاریابی محتوا

توسط محمدرضا رضوانی 2 سال agoهیچ نظری ثبت نشده
ماهان  /  طراحی سایت  /  بازاریابی محتوا  /  تولید محتوا برای بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا | سئو و بهینه سازی برای طراحی سایت | فناوران سپهر ماهان

مهم ترین معیار برای کنترل محتوی، رضایت کاربران سایت و معرفی شما با دیگران است .

تولید محتوا به شکل تخصصی و توسط کارشناسان این حوزه انجام می‏شود و نمی توان بسادگی در این حوزه فعالیت کرد. تولید محتوا نیازمند مواردی از جمله آشنایی با اصول بازاریابی، مهارت نوشتن و شناخت مخاطبان و مشتریان است و می‏تواند در مجلات، نشریات، کاتالوگ و … منتشر شود. اما متداولترین نوع تولید محتوا در وب سایتها منتشر می شود که باید با توجه به اصول بهینه سازی موتورهای جستجو صورت بگیرد. تولید محتوا برای بازاریابی اینترنتی نیازمند شرایط خاصی است که عبارتند از:

 • افزایش تعداد کاربران اینترنتی که موجب شکل گیری یک کانال جدید برای نقل و انتقال وجوه در فضای آنلاین، شبکه‎های اجتماعی و تلفن های همراه شده است. این امر نیازمند یک تلاش ویژه برای گرد هم آوردن مشتریان است که از طریق بازاریابی محتوا انجام می شود. در بازاریابی محتوا تمامی محصولات در قالب تصاویر، مطالب علمی در رابطه با شرح تولید، ویدئوهای سخنرانی صاحبان شرکت و … برای کاربران منتشر می‏شود.
 • هدف از تولید محتوا، بررسی تمام جزئیات محصولات، اطلاعات مفیدی برای کاربران است که در شیوه حضوری امکان ارسال این مطالب نیست و از سوی نیز با محدودیت همراه است. این در حالی است که اظهار معایب و مزایای یک محصول و ارائه چگونگی استفاده از کالاها، از جمله اصولی است که باید در بازاریابی محتوا بیان شود.
 • با توجه به اینکه مشتریان و مصرف کنندگان امروزی، اطلاعات گسترده ای نسبت به محصولات مختلف دارند، بنابراین کار بازاریابی کمی دشوارتر است. به همین دلیل یکی از نکات مهم در تولید محتوا، ارائه اطلاعاتی است که به دور از تکرار، به مواردی جدیدی اشاره کند و در عین حال اطلاعات مفیدی را در اختیار مشتریان قرار دهد. تمام مطالبی که در قالب تبلیغات تصویری، یک بنر و یا یک پیام ساده رسانه ای منتشر می‏شود، تنها در برگیرنده نام محصول و توصیفات شعارگونه است که نمی تواند بر مصرف کنندگان تاثیر زیادی داشته باشد. به همین دلیل وجود بازاریابی محتوا ضرورت پیدا می‏کند.
 • مصرف کنندگان می‏دانند که از اهداف خود نسبت به خرید محصولات کاملا اطلاع دارند و از سوی دیگر به دلیل ورود چندین شرکت در زمینه تولید یک محصول، رقابت برای فروش و جذب مشتریان سخت تر شده است که این امر تعداد انتخاب‎های مصرف کنندگان را نیز بیشتر کرده است. اینها همه در حالی است که مشتریان نیز با خرید یک محصول از چندین شرکت، تمامی معایب و مزایای هر یک از برندها را در طی چند دوره زمانی بررسی می کنند تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند. به بیان روشنتر، وفاداری مشتریان بةک برند، با امتحان کردن چند محصول کسب می شود. بنابراین نقش شرکت‎ها در اطلاع رسانی به مشتریان اهمیت پیدا می کند.
 • یک شرکت با استفاده از روش بازاریابی محتوایی می‏تواند تمامی ویژگی‎های محصولات خود را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد و آنها را در انتخاب سریعتر بهترین برند کمک کند. در عین حال نباید از کیفیت محتوا غافل شد چرا که هر محتوایی قابلیت جذب مشتریان را ندارد.

نحوه تولید محتوا برای بازاریابی

تولید محتوا به شکل تخصصی و توسط کارشناسان این حوزه انجام می‏شود و نمی توان بسادگی در این حوزه فعالیت کرد. تولید محتوا نیازمند مواردی از جمله آشنایی با اصول بازاریابی، مهارت نوشتن و شناخت مخاطبان و مشتریان است و می‏تواند در مجلات، نشریات، کاتالوگ و … منتشر شود. اما متداولترین نوع تولید محتوا در وب سایتها منتشر می شود که باید با توجه به اصول بهینه سازی موتورهای جستجو صورت بگیرد. تولید محتوا برای بازاریابی اینترنتی نیازمند شرایط خاصی است که عبارتند از:

 • پرهیز از کپی برداری و بارگذاری محتواهای تکراری
 • جمع آوری اطلاعات متناسب با محصولات و خدمات شرکت
 • شناخت نیازهای واقعی مشتریان و نشر محتواهایی متناسب با نیاز آنان
 • بهینه سازی وب سایت و توجه به تمامی تکنیک های بهینه سازی سایت
 • توانایی تحلیل و آنالیز سایت و بررسی بازخورد مشتریان نسبت به محتواها

نکاتی مهم در تولید محتوا

از آنجایی که تولید محتوای سایت با هدف بازاریابی صورت می گیرد، رعایت برخی نکات ضرورت دارد که در زیر به بررسی برخی از آنها می پردازیم:

 • تولید محتوا با استفاده از منابع معتبر: در تولید محتوا، استفاده از منابع معتبر و موثق یک الزام است. تمام اطلاعاتی که در اختیار کاربران قرار می‏گیرد، باید دقیق و منطبق بر واقعیت باشند. چرا که شایعه پراکنی، استفاده از گفته های عامیانه بدون هیچ منبع موثق و … مخاطبان را نسبت به محتوا بی اعتماد کرده و در نتیجه به جای تاثیرگذاری مثبت تولید محتوا، از یک سو موجب انتشار اخبار و اطلاعات خلاف واقع در جامعه شده و از سوی دیگر مشتریان با پی بردن به غیرواقعی بودن محتوا، از ورود به وب سایت خودداری می کنند.
 • تولید محتواهای مفید: با توجه به افزایش تعداد کاربران اینترنتی، در حال حاضر حجم وسیعی از اطلاعات و محتواها در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر می شود که این امر مخاطبان را دچار سردرگمی و ابهام می‏کند. از سوی دیگر، توانایی رقابت با محتواهای مشابه به منظور تاثیرگذاری بر مخاطبان، نیز یک نکته مهم در زمان تولید محتوا است. به همین دلیل تولید محتوای مفید که بتواند به نیازهای مخاطبان پاسخ دهد، اهمیت پیدا می کند.
 • زیبایی برای جذب مخاطبان: استفاده از طرح های گرافیکی و رنگ بندی‎ها، یکی از اصول اولیه برای بازاریابی محتوا است که در این زمینه تصاویر می‏توانند موثر واقع شوند.

روش های تولید محتوا

 1. انتخاب موضوع مناسب

باید مطالعه و تسلط کافی در زمینة کاری خود داشته باشید. این مطالعات می تواند برای مخاطبین ارزشمند باشد . هرچقدر کار تولید محتوا در زمینه کاری شما سخت تر باشد ، رقبای کمتری خواهید داشت

 1. نحوة ارائة محتوا

گاهی ممکن است مطلب مورد نظر برای ارائه بسیار محدود و کم باشد. پس با تغییر در نحوة ارائه و افزودن جذابیت های بصری کیفیت محتوای شما افزایش میابد

 1. اهمیت محتوای تازه

توجه گوگل به محتوای تازه باعث شده وب مستران  بدون ترس از جریمة گوگل نهایت استفاده را از آن ببرند

برای استفاده از این فرصت که بتوانید از محتوای تازه استفاده کنید 3 روش اصلی به شما معرفی می کنیم

     راهکار های محتوای تازه به صورت هدفمند

 1. تولید محتوی تازه به صورت هدفمند
 2. محتوای تازه برای مطلب قدیمی
 3. محتوای تازه و مستمر

 

“سایت خود را به حرفه ای ها بسپارید”

دسته بندی ها :
  بازاریابی محتوابهینه سازیطراحی سایتمقالات
این نوشته به اشتراک گذاشته شد 0 بار
 200

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست دمو | نظام پیشنهادات | مدیریت جلسات | طراحی سایت | شبکه اجتماعی سازمانی