بازاریابی محتوا چیست؟

توسط محمدرضا رضوانی 3 سال agoهیچ نظری ثبت نشده
ماهان  /  طراحی سایت  /  بازاریابی محتوا  /  بازاریابی محتوا چیست؟
بازاریابی محتوا | سئو و بهینه سازی برای طراحی سایت | فناوران سپهر ماهان

واژة content marketing  به معنای بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا، از جمله واژه‌هایی هستند که در سالهای اخیر به صورت گسترده در فضای رسانه ها به کار گرفته می‌شوند. اگر بپذیریم که بازاریابی محتوا شیوه ای برای فروش است می‌توانیم بگوییم که هرکس چیزی برای فروختن دارد، میتواند به بازاریابی محتوا هم به عنوان یک ابزار و گزینه نگاه کند. این روزها خیلی از مردم، وقتی لغت محتوا و بازاریابی محتوا را می‌شنوند بلافاصله به محتوای دیجیتال فکر می‌کنند. ما محتوای دیجیتال اگر چةکی از شکل‌های رو به رشد محتوا در دنیای امروز محسوب می‌شود، تنها یکی از انواع محتواست. در این شیوه تبلیغاتی، به طور مستقیم به فروش محصولات فکر نمی شود، بلکه بدون نیاز به تبلیغات، می‏توان محصولات خود را در اختیار مشتریان قرار داد. البته این روش تبلیغاتی زمانی تاثیر گذار است که با تولید محتوا همراه باشد.

بازاریابی محتوا، در چنین بستری شکل گرفت. سوال اصلی بازاریابی محتوا این بود که: چگونه می‌توان از رسانه های قدیمی به شیوه ای اثربخش و ارزان قیمت استفاده کرد؟ همچنین چطور می‌توان از رسانه های جدید که فعلاً بیشتر نقش اسباب بازی و سرگرمی ما را دارند، ابزارهایی ارزان اما اثربخش برای ارزش آفرینی خلق کرد؟

در بازاریابی محتوایی بر روی تولید محتوایی تمرکز می گردد که بتواند مشتریان جدیدی جذب نماید. در تولید محتوا معمولا یک مشکل یا درخواست مد نظر قرار داده می شود و در آن مقاله به راه حل های مسئله پرداخته می شود و یا مسئله مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. بازاریابی محتوایی در صورتی که به درستی انجام گردد می تواند به برند سازی مجموعه کمک شایانی نماید. کاربرانی که در اینترنت در جستجوی کالا و خدمات مورد نیاز خود هستند پس از جستجو در اینترنت ممکن است به سایت شما برسند و در صورتی که مطالب سایت شما خوب و کافی باشد می تواند کاربر را به ثبت سفارش هدایت نماید و یا حداقل کاری که می تواند انجام دهد آن است که می تواند کاربران را با نام برند شما آشنا سازد. البته در بازاریابی محتوایی می بایست استراتژی محتوایی درستی داشت و اولین بخش از این کار شناخت درست از مشتریان و مخاطبان وب سایت، نیازها و درخواست های ایشان می باشد. فعالیت هایی که در بازاریابی محتوایی انجام میگیرد معمولا شامل موارد زیر هستند:

  • شناخت مشتریان و مخاطبان وب سایت و نیازمندی های ایشان
  • برنامه ریزی برای تولید محتوا برای وب سایت با استراتژی اصولی
  • تولید محتوا به صورت دوره ای و منظم به عنوان مثال هفته ای یک مقاله

تمرکز بر ارائه مقالات مفید، جامع و کامل در زمینه شغلی مورد نظر

“سایت خود را به حرفه ای ها بسپارید”

دسته بندی ها :
  بازاریابی محتوابهینه سازیطراحی سایتمقالات
این نوشته به اشتراک گذاشته شد 0 بار
 100

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست دمو | نظام پیشنهادات | مدیریت جلسات | طراحی سایت | شبکه اجتماعی سازمانی